Gündelik yaşamda stres arttıkça mobilyalar alçalıyor, diyen İtaldeko’dan ilginç bir koleksiyon da var. Mobilya, sunduğu işlevsel değerinin yanı sıra yaşadığımız mekanlara keyifli ve estetik bir katkı da sağlar. İnsan bedeni ve ruhuyla uyumlu olması içinde bulunduğu mekanın yaşanabilirliğini maksimuma çıkarır.

Son yıllarda mobilyaların tasarımdan ayrı düşünülemediği ve tasarımın da işlevsellik ile estetiği bir arada kullandığı görülüyor. En temel ihtiyaçlarımızdan olan barınmak aslında esas amacımız da olsa, ruh hali ve karakteristik özelliklerimize göre dekore ettiğimiz evler,estetik kaygılarımızı da gidermemizi sağlıyor. Mobilya seçiminde etkili olan trendler, estetik anlayışının değişmesi ve konfora verilen önemin artmasının yanı sıra kişi, yaşadığı mekanı kendi kişiliğine göre donatıyor.

Son zamanların en büyük trendlerinden biri de . Dikey dolaplar yerine yatay formlara sahip olanlar tercih ediliyor. Yüksek koltuk ve yatakların boyları gitgide kısalıyor. Çünkü mobilyalar yere yaklaştıkça daha konforlu, daha ferah bir hal alıyor.

Eskilerdeki gibi şaşalı, hantal, yüksek ve koyu renkli eşyalardansa daha minimal formlara sahip, hafif görünüşlü, yere yakın ve açık renk olanları huzurlu ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Modern zamanların tekdüze ritüellerine ve yüksek temposuna karşın daha dingin ve keyifli bir alan yaratmak için bu mobilyalar biçilmiş kaftan. Çünkü bu mobilyalar boyları yere yaklaştıkça mekandaki alan genişliği algısını kuvvetlendiriyor, ferahlık hissi veriyor.

Lüks yaşam, kalite ve mükemmellikle eşleşmiş dünyaca ünlü Poliform’un yatak, koltuk, sehpa ve büfe gibi tasarımlarında yere yakın bir stil hakim. Mobilyaların yere yakın ve yatay formlarla modernize edilmesi mimaride sakinlik ve sadeliğe imkan tanıyor. Düzen ve doğaya yakınlık hissi veren yere yakın mobilyalar şiirsel bir görünüm sağlıyor.

Minimalist stile sahip olmasının yanı sıra Poliform tasarımlarının renk düzeni de ferahlık üzerinde etkili. İstanbul’un ürün çeşitliliği açısından zengin dekorasyon merkezlerinden biri olan ve dünyaca ünlü Poliform markasının Türkiye’deki distribütörü Italdeko, modern ve minimalist tasarımlarıyla sizi bekliyor.