Artık siz de aynı tip bebek odalarından sıkılmadınız mı? Aynı tonlar benzer mobilyalar ve yaratıcılıktan uzak aksesuarlar size de sıkıcı gelmiyor mu? Alternatif renkler bulmalı yaratıcılığınızı kullanarak evinizin en minik bireyine özel bir oda hazırlamalısınız. Bunun en için en güzel renklerden biri de “sarı”! Hem kız hem için kullanılabilen unisex bir renk!

Geleneksel renklerinden farklı olarak daha enerjik bir renk! İç açıcı ve neşeli… Fakat sarının fazla kullanımı da huzursuzluk verici olabilir. Bu nedenle dengelemeniz gerekiyor. Beyaz ve yeşil, sarı tonlarını dengeleyen en güzel renklerden! Mobilyaları da güneş sarısından seçmeyi ya da boyamayı deneyin!

Aksesuar konusunda da aşırıya kaçmamak gerekiyor. Bebeğinizin algıları geliştikçe etrafına daha çok dikkat etmeye başlayacak. Her gördüğü ilgisini çekecek. Bu nedenle etrafındaki aksesuarların da zihin gelişiminde önemli bir rolü var. Aşırı aksesuar kullanımı ilgisini dağıtarak huzursuzluğa sebep olabilir. Bu durum uyku dönemini bile etkiliyor, unutmayın!

Puantiyeler bebek odasına en yakışan desenlerden. Bebek tekstillerinde bu desenleri bolca kullanabilirsiniz. Sarının yanında turuncu ve maviyi de kullanmayı deneyin. Bu renklerin neşeli etkisi size de bulaşacak.

Bu örnekte ilginç bir raf sistemi de gözümüze çarptı. Havluluk gibi görünen iki askı atrafına puantiyeli kumaşla oluşturulan bu raf sistemi bizce başarılı olmuş. Siz de uygulayabilir ya da perdecinize diktirebilirsiniz.