yaratırken düşünmeniz gereken çok fazla ayrıntı vardır. En ideal seçimi yapmak için atlamamanız gereken konulardan biri de zihin gelişimi açısından geliştirici olmasıdır. Çocuğunuz yetenekleri ve yaratıcılığı için aktif bir alan yaratmanız gerekir. Bunun için de doğadan ilham almak en pratik ve eğlenceli yollardan! Özellikle duvar dekorunda uygulamanın pek çok yolu var. Gökkuşağından esinlenmek seçeneklerinizden biri!

Zihin yorgunluğunu ve bebeğinizin huzursuzluğunu engellemek için nötr bir oda da yaratabilirsiniz. Pastel tonlarda, beyazın ağırlıklı bir oda onun için huzur demektir. Bu tonları kullanarak masalsı bir oda yaratabilirsiniz. Aksesuar seçimleriniz ise daha sade olmalı!

Çok fazla aksesuar ve kalabalık bir onun ilgisini toplamada zorluk çekmesini sebep olur. Algılarını dış dünyaya karşı kapalı hale getirir. Bunun için az mobilya az aksesuar seçimi yapmalısınız. Yaşı büyüdükçe ihtiyaç doğrultusunda eşyaları artacaktır. Ama yeni doğan için çok eşya iyi bir seçim değildir. Bunun için dekor amaçlı sadece duvarları kullanmak daha iyi bir yoldur.

Bu odadaki uygulama gerçekten iddialı! 3-4 yaşından itibaren oyun çapına geçen çocuğunuz için daha yaratıcı ve daha yaratabilirsiniz. Keyifle oyun oynayacağı bir oda psikolojik açıdan kendini iyi hissettirecektir.

Bir dekorasyon yaratırken stiller üzerinden de gidebilirsiniz. Özellikle bir kız çocuğu için country stili sevimli bir seçenek olabilir. Ohdeedoh’ta karşımıza çıkan bu dekorasyon örneklerinden ilhamla siz de değişiklik yapabilirsiniz.