Daha feminen dekorasyonların rengi iken birden trend haline dönüşen “mor” artık her stilin vazgeçilmez renklerinden biri oldu. Hem yaz hem kış kullanılan bu renk dinginlik sağlarken afrodizyak etki yarattığı da söylentiler arasında. Perdeler, duvarlar, aksesuarlar ve mobilyalarla morun her halini dekorasyonda görmek mümkün.

Aynı zamanda romantik bir renk olma özelliği de gösteren “mor” u büyülü bir atmosfer için kullanmak mümkün. Soğuk bir kış gününde mor mumlarla aydınlanmış bir ev romantizminize yardımcı olabilir. Morun her tonunu kullanabiliyoruz. Mürdüm favorilerimiz arasında olsa bile lila tonu da içimizi açarak ferahlık sağlıyor. Mora en çok yakışan renklerden biri de dore! Altın tozu efekti veren aksesuarlarla lüks görünümlü çok şık bir dekorasyon yaratmak da mümkün.

Mor baskın bir renktir. Bu nedenle dengeli kullanmak etkili olacaktır. Koyu ya da canlı bir mor tonu kullanıyorsanız bunu kremsi tonarla dengeleyebilirsiniz. Bu sezonun en çok tercih edilen ürünlerinden bol çekmeceli kren rengi patine bir konsol mor aksesuarlarınızın yanına çok yakışacaktır.

Mor tekstiller de vazgeçilmezlerimizden! Şık bir koltuk şalı atarak bile salonunuzda değişiklik yapmak ve morun büyüsünden yararlanmak mümkün. Yaz mevsiminde de bolca kullanılsa da en çok kış mevsimine uyumlu olan mor sıcaklık sağlıyor. Daha enerjik bir ev için ise canlı bir mor tonunu tercih edebilirsiniz.

Sıra geldi morun en sık kullanıldığı alana. Afrodizyak etkisi ve romantik olduğunu belirtmiştik. O halde yatak odasında kullanmamak olur mu? Mor saten bir yatak örtüsü yatak odasını hareketlendirmeye yardımcı olabilir. Ne dersiniz?