Eğer küçük bir yatak odanız varsa, dekore ederken otel odalarını düşünün. Otel odaları, her şeyi olan ama sade mekanlardır. Buradan yola çıkarak küçük yatak odanızı gayet şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak kenarlarına komodin koyarak alanı değerlendirebilirsiniz. Komodin üzerine veya duvara, gece lambası koyabilirsiniz. Unutmayın, alandan tasarruf edebilmek için bir komodin genişliğinde duvar kenarında boşluk bırakın. Böylece diğer alanları rahatça kullanabilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Yatağın karşısına makyaj masası veya televizyon ünitesi koyarak alanı değerlendirebilirsiniz. Küçük bir yatak odanız var ise, renk seçiminde de oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Halılar, perdeler ve nevresim takımları birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Nevresim takımı veya yatak başlığınıza uyumlu duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Bu örnekte görüldüğü üzere duvar ve yatak halılarla beraber muhteşem bir uyum sağlamış. Yatak odanızda bu renkleri kullanabilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Otel odalarında her alan değerlendirilecek şekilde dekore edilmiştir. Siz de evinizde her alanı -fazla kalabalık olmadan- değerlendirerek çok şık bir yatak odası elde edebilirsiniz.