Evinizi dekore ederken, küçük bireylerinde bu alanları kullandığını göz önünde bulundurun. Salonlar, girişler, oturma odaları sizin hakimiyetinizde olsada, banyo da onların da söz hakkı var!

Hijyen ve rahat kullanabilmeleri açısından banyoyu dekore ederken onların boyunu göz önünde bulundurun. Havluları ulaşamayacakları yerlere asmayın. Açık raflar tercih edin.

kullanın veya fayans tercih edin. Geniş lavaboları daha rahat kullanabileceklerini unutmayın! Ayrıca lavaboya rahatlıkla yetişmelerini sağlayacak basamaklar tercih edin!

Basamak çekmece
Yetişkinler için bunu düşünmek zor; ama lavabonun altındaki çekmecelerin en altındakini basamak gibi yaptırmak, hem olabilecek kazaların önüne geçer, hem de etraf daha hijyenik kalır. (Yerler su olmaz, böylece kayma gibi kazaların önüne geçmiş olursunuz. Hem de çocuğunuzun hijyeni açısından da önemlidir. Daha rahat ulaşıp daha uzun süre temizlik işini halledebilir.)

Açık raflar
Çocukların bir şeyi uygulamasını istiyorsanız, gözünün önüne koymanız gerekiyor. Açık raflar göz önünde olacağından kendi havlularını veya kendi eşyalarını rahatlıkla kullanabilirler.

Askılar
Açık raflara banyo eşyalarınızı koymayı tercih ediyorsanız, askıları daha aşağıya taktırın.

Geniş lavabo seçin
Çukur bir lavabo yerine, daha geniş ve dik bir lavabo tercih edin. Hatta iki musluklu lavabolar da daha pratik ve daha kullanışlı.

Duvar kaplamaları tercih edin
Yaramaz çocuklara karşı bir önlem! Elleri kalem tutmaya başladığında çizmedikleri bir duvar kalmıyor. Bu yüzden silinebilir kaplamalar bu sorunu çözmek için birebir!

Depolama
Bir alanı oluşturmak önemlidir. Çünkü kesici, veya başka tür aletlerin çocuktan uzak olması gerekir. Banyoda kullandığınız özel eşyaları, çocuğunuzun ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.

Duvarları fayanslarla kaplayın
Çocuklar ellerini yıkarken tüm duvara sıçratabiliyor. O yüzden fayanslar silinebilirlik açısından önemli. Islak ve kabaran duvarlar yerine, kolayca silebileceğiniz fayanslar tercih edin.