Dekorasyon trendleri de aynı moda akımları gibi durmadan kendini yeniliyor. de tekrar kendini ortaya çıkarmaya başladı. Betonun ham görüntüsünü dekorasyonun bir parçası olarak kullanmak ilk bakışta hoş görünmese de başarılı bir uygulamayla harikalar yaratabilirsiniz. Gerçekten beton kullanmanın yanında beton görünümlü aksesuarlar da yeniden trend haline geliyor.

Beton efektinden nasibini tasarımcılar da almış durumda! Bu beton görünümlü da bunun göstergelerinden biri! Minimalizmi seven tasarımcılar kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı baz alarak beton döküm aydınlatmalar tasarlamışlar. Bu tasarım ise Benjamin Hubert tasarımı! Mekanın kullanımına göre hoş bir ayrıntı olabilir.

Betonu değil belki ama mermeri sıkça kullanıyoruz. Özellikle mermer kaplama sehpalar bir dönemin en revaçta dekorasyon mobilyalarından biriydi. Şimdiyse onların yerini beton görünümlü ya da beton kaplama sehpalar alacak gibi görünüyor. de bu sehpanın yanında hoş bir kombin oluşturmuş.

Beton efektinin vazgeçilmez olmaya başladığı alanlardan biri de duvarlar. Doğal taş görünümlü duvarlara gözünüzü alıştırmaya başlayın deriz. Duvar panellerinde beton, tuğla, sıva görünümü sıkça kullanılıyor artık. Özellikle loft ve eklektik stil dekorasyonlarda başarılı etkiler yaratabiliyor.

Endüstriyel görünen bu beton efekti için belki de henüz hazır değiliz. Kolay bir karar değil ama cesaretinizi toplarsanız sonuç karşısında memnun olacağınızı düşünüyorsunuz. Sizce nasıl?