Arçelik’in Fullfresh teknolojisiyle üretilen No-frost buzdolapları doğanın tazeliğini buzdolabına taşıyor. Mavi ışığıyla vitaminleri korurken, havalandırma filtresi ile de bakteri oluşumunu engelleyen yeni buzdolabı, iyonizer teknolojisiyle de mikroorganizmaları yok ediyor ve kötü kokuları engelliyor. Bu üç teknolojik özelliği bir araya getiren buzdolabı hem sebze ve meyvelerin dalından yeni koparılmış gibi taze kalmasını sağlıyor, hem de tasarımıyla dikkatleri üzerine topluyor.

İyonizer Teknolojisi negatif iyonlar sayesinde, buzdolabında pozitif iyon yüklü mikroorganizmaları yok eder ve kötü koku oluşumunu engeller. Bakteri, küf, mantar, kötü kokular gibi bütün pozitif yüklü partikülleri konvansiyonel yöntemlerden farklı olarak, ortam havasının durağanlığını etkilemeyecek şekilde onların hareket kabiliyetini azaltarak deaktive eder. Negatif iyonların, havada asılı durumda bulunan ve artı yüklü partikül, mikroorganizma ve kokuya neden olan gaz moleküllerini çekerek nötralize etmesi ve çöktürmesi şeklinde mikroorganizmalar etkisiz hale gelir. Bu teknoloji sayesinde domateslerin ömrü 4, salatalık ve maydanozun ömrü 2 gün uzar.

Havalandırma Filtresi ile filtre üzerinde bulunan özel bir kaplama sayesinde kötü kokulara neden olan bakterilerin gelişimleri engellenir. Bu sayede buzdolabı içerisinde oluşabilecek kötü kokuları azaltır.

Mavi Işık Teknolojisi sayesinde buzdolabında sebzeler tıpkı doğadaymış gibi ışık almaya devam ediyor. Bu teknoloji gıdalardaki C vitamini miktarını arttırarak doğal tazeliklerini koruyor. Mavi ışık uygulaması için yapılan çalışmalar sonucu, beş günlük depolama deneyi sonunda mavi ışığın C vitamini miktarında domates için % 30, kırmızı biber için ise % 10’luk bir iyileştirme sağladığı görülmüş.

Fullfresh teknolojisi Arçelik’in 2398 CNIY A++, 2489 CNGY, 2488 CNG A+++, 2475 CEI, 2484 CE, 2486 CEI, 2485 CEI, 5287 NFIY, 5276 NFIY A++, 5088 NFY A+++, 5796 NH, 5797 NHI, 5847 NFY, 8844 SBS NF, 8845 SBS NF, 8850 SBS NF modellerinde bulunuyor.