Abajur satın alırken dikkat etmemiz gereken bir kaç noktayı sizinle paylaşmak istedik. Abajuru nerede kullanacağımız en önemli nokta. Yatağımızın yanıbaşında kullanacaksak yoğun bir ışığa ihtiyacımız olacaktır. O nedenle güçlü ışık verecek büyüklükteki bir abajuru seçmemiz gerekir. Işığın daha yüksekten gelmesini istiyorsak, abajur yerine lambader kullanmamız gerekecektir. Kullanacağımız odanın büyüklüğü ve dışarıdan aldığı doğal ışık da seçeceğimiz aydınlatma modelini etkileyen noktalardan biri.

Kumaş abajur başlıklar

Abajur başlığının malzemesi ise bir diğer dikkat etmemiz gereken konu. Kumaş abajur başlıkları ışığı daha net geçirerek, iyi bir aydınlatma sağlarlar. Temizliği yapılırken dikkat edilmeli, silinrbilir ya da yıkanabilir kumaş seçilmeli. Kumaş yerine ışığı daha az ileten ancak temizlik yönünden daha kolay kullanıma uygun olan pvc, pleksi ya da metal malzemeler seçilebilir.

Çiçekli abajurları seviyorsanız bu abajurlara mutlaka bakın.

çiçekli abajur

Popart abajurlar bu sene de oldukça revaçta. Özellikle salon dekorasyonunda sinamik bir hava yaratmak istiyorsanız, mutlaka göz atın.

Popart abajur