Kilim, sıradan bir dekorasyon parçasının dışında kültürel bir öğeyi ifade ediyor bizlere. Göçebe Anadolu kültürünün parçalarından biri olan kilimler, desenleri ve dokuma teknikleri ile bölgelere göre farklılık göstermiş, ve farklı kültürlerin temsilcisi olmuş. Kilimlerin ilk dokunma tarihleri, M.Ö’ye dayandığı söyleniyor.

2014 Modern Kilim Modelleri

Kilim, kültürel mirasımızın bir parçası. Etnik dekorasyon trendinin yükselmesi ile birlikte de evlerimizde daha çok yer bulmaya başladı. El işçiliği ve özgün desenleri ile dikkat çeken kilimler ile siz de dekorasyonunuza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

2014 Modern Kilim Modelleri

Anadolu kilimleri Dünya’daki en iyi el dokuma kilimler olarak biliniyor. Canlı renkleri ve büyük desenleri ile yüzlerce farklı model kilim bulmak mümkün. Kullanılan boya ve yünün kalitesi de oldukça önemli.

2014 Modern Kilim Modelleri

Kilimler oldukça etkileyici ve dikkat çekici parçalar olduğu için, kilim kullanacağınız odada eğer çok büyük desenli ve renkli bir tasarım tercih ettiyseniz, daha uçuk tonlarda aksesuarlar tercih edin. Etnik dekorasyonu kuvvetlendirmek için bakır tasarımlardan destek alın.

2014 Modern Kilim Modelleri

Kilimler, alerjij reaksiyonu olan kişiler içinde oldukça sağlıklı tasarımlar. Halı gibi ev tozunu içine hapsetmediği için rahatlıkla kullanabilirsiniz.